Scroll to top

Těsnost

Díky patentovanému systému pneumatického těsnění vykazuje fasádní systém air-lux jako jediný na světě 100% těsnost.

Video “těsnost”

Pneumatické těsnění obíhá bez přerušení celý obvod pohyblivého křídla. Vzduch je generován v pevném rámu a neslyšně pumpován do těsnění. V uzavřené poloze pohyblivých křídel je těsnění naplněno vzduchem. Spára mezi pevným a pohyblivým křídlem je tak za všech okolností dokonale utěsněna. Těsnost fasády (obálky domu) je nejdůležitějším faktorem pro energetickou náročnost budov, komfort bydlení bez hluku, průvanu a zatékání za jakéhokoliv počasí a účinnost systému mechanického větrání s rekuperací tepla.

 

Hladké otevírání a zavírání

100% těsnost není jedinou výhodou, kterou pneumatické těsnění nabízí. Aktivní (naplněné) je totiž pouze v uzavřené poloze, pokud však dáte stiskem tlačítka pokyn k otevření, vzduch se z těsnění vypustí a hladkému pohybu posuvného, klesajícího nebo pivotového křídla vůbec nic nebrání. Na rozdíl od systémů se “stětečkovým” těsněním, naše bezúdržbová technologie umožňuje hladký pohyb křídla bez jakéhokoliv tření. Další výhodou pneumatického těsnění je jeho membránová funkce, díky které se fasádní systém air-lux vyrovnává bez ztráty těsnosti s deformacemi stavby v důsledku zatížení.

 

Záruka, životnost

Náš systém pneumatického těsnění má navíc další důležitou výhodu: v průběhu času nepodléhá žádnému opotřebení – jeho výkonnost je po celou dobu životnosti stejná jako první den. Po vypršení životnosti dojde k velmi jednoduché výměně těsnění a těsnost je dále 100%. Záruka na systém pneumatického těsnění je 10 let.

Těsnění vzduchem –
koncepce těsnění air-lux

Těsnění aktivní
Pokud je okno v zavřeném stavu, těsnění je naplněné vzduchem a tlačí proti rámu posuvného křídla- spára je tak dokonale uzavřena.

Těsnění neaktivní
Po stisknutí tlačítka se vzduch z těsnění vypustí a okno se otevře.

Těsnění aktivní- 100% těsné po obvodu celého okna.