Klesající okna

jako ve vile Tugendhat.

Klesající
okna

100 let stará myšlenka dovedená k technické dokonalosti. Nejefektivnější způsob otevírání – celé okno klesne do podlahy. Výhodou proti vodorovně posuvným oknům je absence fixního zasklení, takže prostor se otevírá v celé šířce. 

Svisle posuvná okna-klesající okna

Video “klesající okna”

Těsnění vzduchem –
koncepce těsnění air-lux

Svisle posuvná okna-Těsnění aktivní

Těsnění aktivní
Pokud je okno v zavřeném stavu, těsnění je naplněné vzduchem a tlačí proti rámu posuvného křídla- spára je tak dokonale uzavřena.

Svisle posuvná okna-Těsnění neaktivní

Těsnění neaktivní
Po stisknutí tlačítka se vzduch z těsnění vypustí a okno se otevře.

Bezrámová posuvná okna- video technika

Plně zápustná, 100% těsná
Klesající okna air-lux jsou vybavena jedinečným pneumatickým těsněním. Těsnění naléhá na posuvné křídlo po celém obvodu a uzavírá spáru mezi posuvnou a pevnou částí. To je záruka 100% těsnosti proti dešti, větru i hluku a nejvyššího uživatelského komfortu. 

Svisle posuvná okna-Detail vodorovného řezu - klesající okna

Detail vodorovného řezu

Pohled

Svisle posuvná okna-pohled

Plocha až 25 m²
Čím větší je klesající okno, tím působivější efekt pochopitelně nabízí. Maximální plocha je 25 m², hmotnostní limit nemáme. Je možné instalovat zasklení tlusté až 60 mm, včetně neprůstřelného.

Dokonale vyvážené
Klesající okno spočívá na masivní ocelové konstrukci, která je spojena s protizávažím. Díky protizávaží je klesající okno dokonale vyvážené a bezhlučně se pohybuje nahoru a dolů pomocí elektrického pohonu. V případě výpadku elektrického proudu je možné klesající okno zavřít ručně z technické místnosti.

Pohodlný provoz, maximální bezpečnost 

Klesající okna se ovládají prostřednictvím tlačítka, pohyb křídla je kontrolován vizuálně. V případě plně automatické verze je bezpečnost zaručena radarem nebo infračerveným paprskem. Klesající okna jsou vyráběna a instalována v souladu s bezpečnostními předpisy pro strojírenská zařízení, tudíž je ochrana osob vždy zajištěna (během manipulace, výpadku elektrického proudu nebo špatného počasí – například silné bouřky).

Technická místnost
Klesající okno úplně zmizí v podlaze, takže je třeba vytvořit prostor, ve kterém se nachází v otevřeném stavu. V technické místnosti jsou umístěny také ovládací prvky, motor, hnací hřídel a protizávaží. Technická místnost musí být přístupná pro údržbářské práce. Návrh technické místnosti je součástí projektu air-lux. 

Svisle posuvná okna-Svislý řez

Svislý řez

Záruka 10 let
Jako výhradní autorizované zastoupení air-lux pro ČR jsme vázáni dodržením nejvyšších kvalitativních standardů při projektování, výrobě a instalaci, na základě čehož máme právo udělit nejvyšší stupeň „tovární“ garance v délce 10 let včetně zasklení. Záruční i pozáruční servis je dostupný 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

Svisle posuvná okna-10 let záruka