Scroll to top

Klesající
okna

100 let stará myšlenka dovedená k technické dokonalosti. Nejefektivnější způsob otevírání – celé okno klesne do podlahy. Výhodou proti vodorovně posuvným oknům je absence fixního zasklení, takže prostor se otevírá v celé šířce.

Těsnění vzduchem –
koncepce těsnění air-lux

Těsnění aktivní
Pokud je okno v zavřeném stavu, těsnění je naplněné vzduchem a tlačí proti rámu posuvného křídla- spára je tak dokonale uzavřena.

Těsnění neaktivní
Po stisknutí tlačítka se vzduch z těsnění vypustí a okno se otevře.

Jak těsnění vzduchem funguje, se podívejte zde.

Plně zápustná, 100% těsná
Klesající okna air-lux jsou vybavena jedinečným pneumatickým těsněním. Těsnění naléhá na posuvné křídlo po celém obvodu a uzavírá spáru mezi posuvnou a pevnou částí. To je záruka 100% těsnosti proti dešti, větru i hluku a nejvyššího uživatelského komfortu.

klesajici-okna-detail-vodorovneho-rezu

Detail vodorovného řezu

Pohled

Velké je dobré, větší je lepší
Čím větší je klesající okno, tím působivější efekt pochopitelně nabízí a limity prakticky neexistují. Rozměr klesajícího okna je omezen pouze možnostmi výrobců zasklení. Při použití standarního zasklení je maximální rozměr 3 x 6 m. Je možné však dodat zasklení speciální, u kterého jsou maximální rozměry až 3.5 m x 20 m. Systém je možné osadit zasklením různých tlouštěch, včetně neprůstřelného.

Maximální rozměry

Dokonale vyvážené
Klesající okno spočívá na masivní ocelové konstrukci, která je spojena s protizávažím. Díky protizávaží je klesající okno dokonale vyvážené a bezhlučně se pohybuje nahoru a dolů pomocí elektrického pohonu. V případě výpadku elektrického proudu je možné klesající okno zavřít ručně z technické místnosti.

klesajici-okna-svysly-rez

Svislý řez

Pohodlný provoz, maximální bezpečnost

Klesající okna se ovládají prostřednictvím tlačítka, pohyb křídla je kontrolován vizuálně. V případě plně automatické verze je bezpečnost zaručena radarem nebo infračerveným paprskem. Klesající okna jsou vyráběna a instalována v souladu s bezpečnostními předpisy pro strojírenská zařízení, tudíž je ochrana osob vždy zajištěna (během manipulace, výpadku elektrického proudu nebo špatného počasí – například silné bouřky).

Technická místnost
Klesající okno úplně zmizí v podlaze, takže je třeba vytvořit prostor, ve kterém se nachází v otevřeném stavu. V technické místnosti jsou umístěny také ovládací prvky, motor, hnací hřídel a protizávaží. Technická místnost musí být přístupná pro údržbářské práce. Návrh technické místnosti je součástí projektu air-lux.

Záruka 10 let
Jako výhradní autorizované zastoupení air-lux pro ČR jsme vázáni dodržením nejvyšších kvalitativních standardů při projektování, výrobě a instalaci, na základě čehož máme právo udělit nejvyšší stupeň „tovární“ garance v délce 10 let včetně zasklení. Záruční i pozáruční servis je dostupný 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

Bezrámová posuvná okna-10 let záruka