Scroll to top

Komfort

Technická vyspělost systému air-lux je zárukou nejvyššího uživatelského komfortu. Všechny funkce jsou navrženy tak, aby zajistily maximální lehkost obsluhy, pohodlí a bezpečnost.

Video “automatický pohon”

Ruční otevírání
Bezprecedentní lehkost ručního otevírání je dána tím, že snadné manipulaci s křídly vůbec nic nebrání, jelikož pneumatické těsnění v tuto chvíli není aktivní. Nedochází tedy k nežádoucímu tření nebo nepříjemným zvukům, tak jak je u běžných posuvných oken s konvenčním těsněním obvyklé.

 

Automatické otevírání
Jediné co překoná komfort ručního otevírání air-lux je naše automatizované otevírání, jehož největšími přednostmi jsou přesnost, bezhlučnost a spolehlivost. Pohon umožňuje přesnou regulaci rychlosti posuvu a citlivosti detektoru překážek. Výkon pohonu s rezervou odpovídá hmotnosti pohyblivých křídel air-lux, která může být až 1.800 kg. Motor pohonu air-lux je pro všechny způsoby otevírání neviditelně integrován v pevném rámu. Ve stropní konstrukci tedy není potřeba jakýchkoliv zásahů. Pokud dojde k výpadku elektrické energie, pohyblivá křídla lze ovládat ručně a je možné je uzamknout bez elektrického napájení.

 

Obsluha
Pohyblivá křídla jsou ovládána tlačítkem s integrovanou LED diodou na rámu okna; další možnosti jsou k dispozici na vyžádání. Jedním stisknutím tlačítka vypustíte těsnění, uvolníte západky, křídlo se otevře a naopak. Na vnější straně jsou k dispozici možnosti pro bezpečné odemčení, jako jsou klíče, klávesnice s číselnými kódy, snímače otisků prstů nebo oka. Řízení a monitorování stavu uzamčení lze také spravovat prostřednictvím systému správy budovy i na dálku za pomocí mobilních zařízení jako jsou smartphony a tablety.

 

Bezbariérový práh
Vynikajícím příkladem technické vyspělosti systému air-lux je skutečnost, že jako jediný bezrámový systém nabízí absolutně bezbariérový přechod mezi interiérem a venkovní terasou. K dispozici jsou dvě možnosti: samočinný otočný práh nebo samočinný posuvný práh. Velká rozměry pohyblivých polí a bezbariérové přechody ruší hranici mezi interiérem a exteriérem budovy.

video – prahová klapka

video – posuvný práh

Membránová funkce pneumatického těsnění
Stavební objekty jsou vystaveny značnému zatížením větrem, které u běžných posuvných oken s konvenčním těsněním způsobuje vibrace doprovázené nepříjemnými zvuky. U fasádního systému air-lux tomu tak není, protože pneumatické těsnění, které v zavřeném stavu “tlačí” na pohyblivé křídlo, “měkce” absorbuje poryvy větru bez vibrací a jiných nežádoucích efektů.

 

Příslušenství
Součástí dodávky může být příslušenství, které ještě více zvyšuje komfort obyvatel domu. Jedná se například o exteriérové stínění, ochranu soukromí nebo ochranu proti hmyzu, vždy s důrazem na bezproblémovou funkčnost a vzhledově optimální integraci se systémem air-lux. K dispozici je také široká nabídka zasklení se speciálními vlastnostmi (protisluneční, se zvýšeným zvukově izolačním účinkem, ze zvýšenou odolností proti vloupání, neprůstřelné atd.)