Scroll to top

Smart –
window

Inovativní technologie air-lux přináší možnost volby nebo korekce důležitých stavebně fyzikálních parametrů. Jako první vám můžeme dodat inteligentní, interaktivní okna, která jsou ovládána hlasem a mají řadu nových funkcí, které jsou daleko za možnostmi běžných oken.

Zdraví
Zařízení na měření CO2 instalované v rámu okna detekuje špatné klima v místnosti a informuje o tom obyvatele domu. Je také možné měřit vnější klima, (CO2, NO2, hladinu hluku atd.) přičemž si uživatel může nastavit vlastní mez přijatelnosti těchto hodnot, při kterých se okno zeptá, zda by se mělo otevřít nebo naopak zavřít a 100% utěsnit.

 

Bezpečí
Před odchodem z domu vás Smart-Window upozorní, zda jsou okna stále otevřená. Zařízení pro monitorování vnitřního prostoru a senzory pohybu sledují místnost během nepřítomnosti majitelů. Při spuštění poplachu je místnost naplněna kouřem a vetřelec nic nevidí.

 

Počasí
Když je detekován nástup deště nebo bouřek, dojde okamžitě k uzavření všech otevřených oken. V případě bouřky je majitel informován dokonce předem. Dále může každé jednotlivé okno měřit sluneční záření, které skrz něj prochází a stínění je tak automaticky ovládáno individuálně pro každé okno.

 

Komfort
Inovační technologie dynamického zasklení je založena na elektrochromatickém skle, které dle potřeby ztmavne nebo zesvětlá při zachování průhlednosti směrem ven. Vedle oslňujícího záření velmi účinně redukuje také prostup tepla, čímž vytváří příjemné pokojové klima i za vysokých venkovních teplot. Stupeň ztmavení se mění automaticky podle intenzity slunečního záření a individuálně nastavených hodnot vnitřního klima v místnostech. Jedná se o elegantní alternativu k běžným mechanickým slunečním clonám.

 

Údržba
Aby bylo možné optimalizovat servisní intervaly, jsou nainstalovány čipy, které sledují životnost jednotlivých součástek. V případě potřeby podávají servisní zprávu: je možné zvolit, zda má okno podávat zpětnou vazbu akusticky nebo písemně prostřednictvím systému řízení domu.