Scroll to top

Pivotové dveře

plocha až 15 m², výška až 5m

Pivotové
dveře

Atraktivní alternativa k otočným vchodovým dveřím je nyní díky našemu pneumatickému těsnění využitelná i v nejdrsnějších klimatických podmínkách. “Pivotová” prostorová funkčnost s centrálně nebo excentricky umístěnou osou otáčení umožňuje použití dveří o velkých rozměrech při zachování snadné manipulace s dveřním křídlem.

Video “pivotové dveře”

Těsnění vzduchem –
koncepce těsnění air-lux

Těsnění aktivní
Pokud je okno v zavřeném stavu, těsnění je naplněné vzduchem a tlačí proti rámu posuvného křídla- spára je tak dokonale uzavřena.

Těsnění neaktivní
Po stisknutí tlačítka se vzduch z těsnění vypustí a okno se otevře.

Jak těsnění vzduchem funguje, se podívejte zde.

Jediné 100% těsné pivotové dveře na světě
Stejně jako u klesajících a posuvných oken, také u pivotových vchodových dveří je použit náš jedinečný systém pneumatického těsnění. 100% těsnost je zaručena dvojím, obvodovým vzduchovým těsněním uloženým v hliníkových profilech zárubně. Na rozdíl od běžného štětečkového těsnění dokonale doléhá i v rozích a nezpůsobuje nežádoucí tření.

Detail vodorovného řezu

Velikost až 15 m²
S našimi pivotovými vchodovými  dveřmi bude vstup do vašeho domu skutečně velkorysý a reprezentativní. Doporučujeme maximální plochu 25 m² (3x5m, BxH), ale pokud máte ještě smělejší plány, obraťte se na nás, rádi přijmeme vaší výzvu. Maximální hmotnost pivotových dveří je až 1500 kg.

Široký výběr materiálů
Sklo, dřevo, bronz nebo kámen – dveřní křídla mohou být vyrobená z různých materiálů s různou povrchovou  úpravou. Stabilní konstrukci tvoří tepelně izolační hliníkové profily,  izolační výplň, deskový materiál, který je přizpůsobený zvolenému materiálu povrchu dveří.

Odolnost proti vloupání, zabezpečení
Pivotové vchodové dveře air-lux jsou vybaveny čtyřmi elektromechanickými západkami a dvěma válečkovými západkami s kuličkovými ložisky. Konstrukce pivotových dveří je  připravena pro integraci veškerých prvků elektronického zabezpečení (alarm, detekce polohy a pohybu křídla nebo rozbití skla), které mohou být ovládány z centrálního panelu nebo na dálku chytrými telefony a tablety.

Pohled

Vodorovný řez

Otevírání a zavírání
Dveře se ovládají zevnitř tlačítkem nainstalovaným v rámu dveří, zvenčí volitelně klíčem, otiskem prstu nebo číselným kódem. Po stisknutí tlačítka nebo pokynu zvenčí v zajištěném stavu se obě těsnění vyprázdní, západky se zasunou a křídlo se uvolní. Po stisknutí tlačítka nebo pokynu zvenčí v nezajištěném stavu se západky vysunou a pneumatické těsnění se naplní – dveře jsou tak nejenom bezpečně zajištěny, ale také 100% utěsněny. Konstrukce pivotových dveří zaručuje snadný, hladký a tichý pohyb křídla, uživatel podle svých preferencí může volit mezi třemi typy samozavíračů s různými funkcemi.

video

Půdorys

pivotove-dvere-svisly-rez

Svislý řez

Záruka 10 let
Jako výhradní autorizované zastoupení air-lux pro ČR jsme vázáni dodržením nejvyšších kvalitativních standardů při projektování, výrobě a instalaci, na základě čehož máme právo udělit nejvyšší stupeň „tovární“ garance v délce 10 let včetně zasklení. Záruční i pozáruční servis je dostupný 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

Bezrámová posuvná okna-10 let záruka