Scroll to top

Vzhled
a rozměry

Fasádní systém air-lux je bezrámový. To znamená, že od podlahy do stropu vidíte pouze sklo a to nejen u fixního zasklení, ale i u posuvných nebo klesajících křídel! Díky spektakulárním rozměrům se můžete kochat panoramatickými výhledy, a když je hezky, můžete hranici mezi vnitřkem a venkem odstranit úplně. Šířka pohyblivých křídel air-lux je až 8 metrů, plocha až 25 m².

Maximální standardní rozměry:

  • Posuvná okna až 8000 x 3100 mm (šířka x výška); nebo 3100 x 6000 mm (šířka x výška)
  • Klesající okna až 8000 x 3100 mm (šířka x výška)
  • Pivotové vchodové dveře až 3000 x 5000 mm (šířka x výška)
  • Speciální rozměry na vyžádání

Hmotnost

Hmotnost pohyblivých křídel může být díky robustnímu pojezdovému mechanismu z nerezové oceli až 1.800 kg. U posuvných oken doporučujeme využití integrovaného automatického pohonu pro posuvná křídla, jejichž hmotnost překračuje 500 až 600 kg. Klesající okna jsou pochopitelně automatickým pohonem vybavena vždy. Pivotové vchodové dveře se ovládají ručně nebo v kombinaci se zvoleným typem samozavírače. Běžnou hodnotou pro výpočet hmotnosti křídla air-lux je 65 kg/m².

 

Hladký vizuální efekt

Konstrukce air-lux je natolik stabilní, že není nutné, aby hloubka svislých příček mezi poli byla kvůli odolnosti vůči zatížení větrem zvětšována a přesahovala tak tloušťku zasklení. Svislé příčky a zasklení tvoří takřka stejnou rovinu, což společně s velkými rozměry skel vytváří kontinuální (hladký) vizuální efekt.

 

Kvalita zpracování

Rámy systému air-lux jsou na stavbu dodávány z výroby již ve smontovaném stavu. Díky špičkovému dílenskému vybavení pracujeme s minimálními rozměrovými tolerancemi a precizní kvalitou provedení spojů. Konstrukce air-lux je elegantně jednoduchá, s malým počtem dílů a viditelných spár.

 

Povrchová úprava

Je jenom na vás, jestli dáte přednost povrchové úpravě hliníku anodizací, nebo žárové povrchové úpravě práškovými barvami. V obou případech se můžete spolehnout na dokonalou kvalitu a dlouhou životnost. O dalších materiálových možnostech a povrchových úpravách se informujte v kapitole “materiály a povrchy”.