Posuvná okna

plocha až 25 m², šířka až 8m

Posuvná
okna

Konec kompromisů u posuvných oken. Díky pneumatickému těsnění jako jediní zaručujeme současně nejvyšší provozní komfort a 100% těsnost. Platí pro posuvná okna až 8 metrů široká o hmotnosti až 1800 kg.

Bezrámová posuvná okna-posuvná okna

Video “posuvná okna”

Těsnění vzduchem –
koncepce těsnění air-lux

Bezrámová posuvná okna-těsnění aktivní

Těsnění aktivní
Pokud je okno v zavřeném stavu, těsnění je naplněné vzduchem a tlačí proti rámu posuvného křídla- spára je tak dokonale uzavřena.

Bezrámová posuvná okna-tesnění neaktivní

Těsnění neaktivní
Po stisknutí tlačítka se vzduch z těsnění vypustí a okno se otevře.

Bezrámová posuvná okna- video technika

Snadné otevírání; žádný hluk, průvan ani zatékání.
Tato kombinace až dosud nebyla možná, protože běžná posuvná okna se štětečkovým těsněním se logicky buď dobře posouvají, ale potom netěsní, nebo naopak. U oken air-lux je však v odjištěném stavu pneumatické těsnění vyprázdněno, takže k manipulaci s posuvným křídlem stačí jenom minimální úsilí. Na rozdíl od systémů s konvenčním kartáčkovým těsněním tedy není potřeba volit kompromis mezi těsností a komfortem otevírání.

Bezrámová posuvná okna-Detail vodorovného řezu

Detail vodorovného řezu

Bezrámová posuvná okna-Svislý řez / pohled

Svislý řez / pohled

Posuvná okna o ploše až 25 m² 
Také pro posuvná okna platí, že na velikosti záleží. Vždy vypadá lépe průčelí členěné na menší počet větších polí než naopak. Systém air-lux se díky pneumatickému těsnění vyrovná s většími stavebními tolerancemi než jiné systémy posuvných oken, tudíž vyrábíme posuvná okna nebo lépe řečeno stěny o velikosti až 8 x 3,1 m (B x H) nebo 3,1 x 6 m (B x H) s bezrámovou instalací do podlahy a stropu. Bezhlučný pohyb posuvné prosklené stěny až 8 metrů široké a téměř 2 tuny těžké je fascinující.

Automatizace
U systému air-lux díky pneumatickému těsnění neexistují žádné třecí odpory jako u systémů s kartáčkovým těsněním, takže doporučujeme motorizovaný pohon až od cca 600 kg hmotnosti posuvného křídla. Vzhledem k tomu, že motor je neviditelně integrován v rámu, nepotřebujeme pro něj žádný instalační kastlík zasahující do statiky stropu.

>video

Bezbariérový práh
V případě, že posuvné okno je umístěno mezi interiérem a venkovní terasou, může být systém air-lux volitelně vybaven prahovou mechanickou klapkou  nebo posuvným prahem (v případě, že je k dispozici volné pole pro zaparkování prahu ve stavu zavřeného okna).

>video prahová klapka 
>video posuvný práh

Bezrámová posuvná okna-Svislý řez / detail prahu

Svislý řez / detail prahu

Provoz a funkce
Okna air-lux se ovládají tlačítkem s integrovanou LED diodou. Otevírání a zavírání, ať už manuálně nebo automaticky, je jemné, tiché a zcela bez námahy. Přístup zvenčí je možný přes klasický zámek klíčem, číselný kód nebo otisk prstu. V případě výpadku elektrického proudu lze okna zavřít ručně. 

>fotografie

Bezrámová posuvná okna-Vodorovný řez / provoz a funkce

Vodorovný řez / provoz a funkce

Odolnost proti vloupání, zabezpečení
Robustní a přitom neviditelná konstrukce air-lux vykazuje vysokou odolnost proti vloupání. Pokud je vybavena dalšími mechanickými součástmi a speciálním zasklením, je testována až na třídu odolnosti RC 3. Všechna mechanická bezpečnostní opatření jsou neviditelná, nemění se dokonce ani šířky profilů. Systém air-lux je připravený také pro integraci veškerých prvků elektronického zabezpečení (alarm, detekce polohy a pohybu křídla nebo rozbití skla), které mohou být ovládány z centrálního panelu nebo na dálku chytrými telefony a tablety.

>video

100% těsnost
S pomocí patentované koncepce vzduchového těsnění dosahuje systém air-lux nejlepších hodnot ve všech aspektech těsnosti, ať už je to vodotěsnost, odolnost proti větru nebo zvukotěsnost. Tím je zaručen nejvyšší komfort bydlení za všech povětrnostních podmínek, protože voda, průvan ani hluk nemají šanci. Vzduchové těsnění nevykazuje známky opotřebení, takže 100% těsnost a maximální uživatelský komfort je garantován i po mnoha letech provozu.

>video

Ochrana proti pádu
V případě, že je posuvné okno umístěné ve výšce na fasádě, uspořádání systému air-lux s posuvným křídlem na vnější straně umožňuje integrovat celoskleněné zábradlí přímo do konstrukce tak, že ochrana proti pádu je zvenčí neviditelná a zevnitř stěží postřehnutelná.

>fotografie

Bezrámová posuvná okna-Svislý řez / ochrana proti pádu

Svislý řez / ochrana proti pádu

Záruka 10 let
Jako výhradní autorizované zastoupení air-lux pro ČR jsme vázáni dodržením nejvyšších kvalitativních standardů při projektování, výrobě a instalaci, na základě čehož máme právo udělit nejvyšší stupeň „tovární“ garance v délce 10 let včetně zasklení. Záruční i pozáruční servis je dostupný 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

Bezrámová posuvná okna-10 let záruka