Služby

Investoři, architekti, projektanti, stavební firmy, neváhejte se na nás obrátit, i váš projekt pro nás bude výzvou. Budeme vás provázet v každé fázi zrodu stavebního díla. S okny air-lux nezískáte jenom špičkový produkt, ale také technické know-how a zkušenosti předního švýcarského dodavatele oken a prosklených fasád na klíč s padesátiletou tradicí. Každý projekt řešíme individuálně v následně popsaných krocích:

 

Přípravná fáze

Veškeré služby v této fázi jsou poskytovány bezplatně.

Bezrámová posuvná okna-konzultace

1. Konzultace
Představte nám svůj projekt a my vám následně vypracujeme návrh optimálního řešení na základě vašich požadavků, maximálního využití předností air-lux a ceny (ukázka zde). Návrh vychází z předložených podkladů a obsahuje zejména členění fasády na jednotlivá pole, způsob otevírání a odhad ceny za kompletní dodávku včetně instalace.

Bezrámová posuvná okna-projekty

2. Návštěva referenčního projektu
Po odsouhlasení návrhu řešení investorem obvykle následuje prohlídka referenční vily (referenční projekty zde) vybavené okny air-lux v České republice nebo ve Švýcarsku. Návštěvu ve Švýcarsku lze spojit s prohlídkou výroby a showroomu v St. Gallen.

Bezrámová posuvná okna-finální specifikace projektu

3. Finální specifikace projektu a přesná cenová kalkulace
Po prohlídce referenční vily již má investor dokonalou představu o systému air-lux, takže může dojít k úpravě původního návrhu do podoby finálního řešení a předložení závazné cenové nabídky na dodávku včetně instalace.

Realizační fáze

Služby a dodávky v této fázi jsou hrazené.

Bezrámová posuvná okna-podpis smlouvy o dílo

4. Podpis Smlouvy o dílo
Po odsouhlasení cenové nabídky je podepsána Smlouva o dílo, která kromě specifikace provedení a celkové ceny, obsahuje také závazný termín dodání včetně instalace.

Bezrámová posuvná okna- projektová dokumentace

5. Vypracování kompletní projektové dokumentace
Po podpisu Smlouvy o dílo jsou zahájeny projekční práce. Projekty zpracovávají naši švýcarští specialisté na projektování fasád, ve spolupráci s architektem budovy. Kvalitní projektová dokumentace je nezbytným předpokladem úspěšné realizace bezrámových oken – je nutné navrhnout a vyprojektovat dilatace, způsob kotvení k nosnému systému budovy, detaily napojení na konkrétní souvrství fasád, podlah a izolačních vrstev budovy, odvod srážkové vody, statický výpočet atd.). Ukázka projektové dokumentace zde.

Bezrámová posuvná okna-výrobní dokumentace

6. Záměra, vypracování výrobní dokumentace
V odpovídající fázi dokončenosti stavby – ( viz foto zde ) následuje zaměření stavební připravenosti. Na základě údajů zjištěných záměrou je zpracována výrobní projektová dokumentace.

Bezrámová posuvná okna-výroba

7. Výroba
Po odsouhlasení výrobní projektové dokumentace je zahájena výroba oken ve výrobním závodu ve švýcarském St. Gallen ( fotografie z výroby  zde ).

Bezrámová posuvná okna-Instalace

8. Instalace
Následuje odborná instalace oken air-lux na stavbě ( foto  zde ). Instalaci oken provádějí švýcarští firemní montéři s mnohaletými zkušenostmi s realizací náročných projektů po celém světě.

Bezrámová posuvná okna-předání, záruka, pozáruční servis

9. Předání, záruka, pozáruční servis

Po uvedení systému air-lux do provozu následuje podpis předávacího protokolu. Jako výhradní autorizované zastoupení air-lux pro ČR jsme vázáni dodržením nejvyšších kvalitativních standardů při projektování, výrobě a instalaci, na základě čehož máme právo udělit nejvyšší stupeň „tovární“ garance v délce 10 let včetně zasklení. Záruční servis je dostupný 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.