Scroll to top

Posuvná okna

plocha až 25 m², šířka až 8m

Posuvná
okna

Konec kompromisů u posuvných oken. Díky pneumatickému těsnění jako jediní zaručujeme nejvyšší provozní komfort a 100% těsnost současně. Platí pro bezrámová posuvná okna až 8 metrů široká o hmotnosti až 1.800 kg.

Video “posuvná okna”

5 argumentů

Porovnejte a potom se rozhodněte.

Nejvyšší komfort bydlení

Nejvyšší komfort bydlení

Díky 100% těsnosti hluk, průvan ani voda nemají absolutně žádnou šanci.

Nejlepší vzhled a rozměry

Nejlepší vzhled a rozměry

Sklo od podlahy do stropu i u posuvných polí, šířka až 8 metrů (fixní pole až 21 metrů).

Nejlepší uživatelský komfort

Nejlepší uživatelský komfort

Bezkonkurenční lehkost otevírání a zavírání bez jakéhokoliv tření.

Nejnižší náklady na energie

Nejnižší náklady na energie

Nejlepší tepelně izolační parametry nejenom na papíře, ale i v reálném životě.

Záruka 10 let

Záruka 10 let

Se servisní smlouvou.

Těsnění vzduchem –
koncepce těsnění air-lux

Těsnění aktivní
Pokud je okno v zavřeném stavu, těsnění je naplněné vzduchem a tlačí proti rámu posuvného křídla- spára je tak dokonale uzavřena.

Těsnění neaktivní
Po stisknutí tlačítka se vzduch z těsnění vypustí a okno se otevře.

Jak těsnění vzduchem funguje, se podívejte zde.

Snadné otevírání; žádný hluk, průvan ani zatékání.
Tato kombinace až dosud nebyla možná, protože běžná posuvná okna se štětečkovým těsněním se logicky buď dobře posouvají, ale potom netěsní, nebo naopak. U oken air-lux je však v odjištěném stavu pneumatické těsnění vyprázdněno, takže k manipulaci s posuvným křídlem stačí jenom minimální úsilí. Na rozdíl od systémů s konvenčním kartáčkovým těsněním tedy není potřeba volit kompromis mezi těsností a komfortem otevírání.

Detail vodorovného řezu

Svislý řez / pohled

Posuvná okna o ploše až 25 m²
Také pro posuvná okna platí, že na velikosti záleží. Vždy vypadá lépe průčelí členěné na menší počet větších polí než naopak. Systém air-lux se díky pneumatickému těsnění vyrovná s většími stavebními tolerancemi než jiné systémy posuvných oken, tudíž vyrábíme posuvná okna nebo lépe řečeno stěny o velikosti až 8 x 3,1 m (B x H) nebo 3,1 x 6 m (B x H) s bezrámovou instalací do podlahy a stropu. Bezhlučný pohyb posuvné prosklené stěny až 8 metrů široké a téměř 2 tuny těžké je fascinující.

Odolnost proti vloupání, zabezpečení
Robustní a přitom neviditelná konstrukce air-lux vykazuje vysokou odolnost proti vloupání. Pokud je vybavena dalšími mechanickými součástmi a speciálním zasklením, je testována až na třídu odolnosti RC 3. Všechna mechanická bezpečnostní opatření jsou neviditelná, nemění se dokonce ani šířky profilů. Systém air-lux je připravený také pro integraci veškerých prvků elektronického zabezpečení (alarm, detekce polohy a pohybu křídla nebo rozbití skla), které mohou být ovládány z centrálního panelu nebo na dálku chytrými telefony a tablety.

video

Automatizace
U systému air-lux díky pneumatickému těsnění neexistují žádné třecí odpory jako u systémů s kartáčkovým těsněním, takže doporučujeme motorizovaný pohon až od cca 600 kg hmotnosti posuvného křídla. Vzhledem k tomu, že motor je neviditelně integrován v rámu, nepotřebujeme pro něj žádný instalační kastlík zasahující do statiky stropu.

video

100% těsnost
S pomocí patentované koncepce vzduchového těsnění dosahuje systém air-lux nejlepších hodnot ve všech aspektech těsnosti, ať už je to vodotěsnost, odolnost proti větru nebo zvukotěsnost. Tím je zaručen nejvyšší komfort bydlení za všech povětrnostních podmínek, protože voda, průvan ani hluk nemají šanci. Vzduchové těsnění nevykazuje známky opotřebení, takže 100% těsnost a maximální uživatelský komfort je garantován i po mnoha letech provozu.

video

Bezbariérový práh
V případě, že posuvné okno je umístěno mezi interiérem a venkovní terasou, může být systém air-lux volitelně vybaven prahovou mechanickou klapkou  nebo posuvným prahem (v případě, že je k dispozici volné pole pro zaparkování prahu ve stavu zavřeného okna).

video prahová klapka

video posuvný práh

Ochrana proti pádu
V případě, že je posuvné okno umístěné ve výšce na fasádě, uspořádání systému air-lux s posuvným křídlem na vnější straně umožňuje integrovat celoskleněné zábradlí přímo do konstrukce tak, že ochrana proti pádu je zvenčí neviditelná a zevnitř stěží postřehnutelná.

Provoz a funkce
Okna air-lux se ovládají tlačítkem s integrovanou LED diodou. Otevírání a zavírání, ať už manuálně nebo automaticky, je jemné, tiché a zcela bez námahy. Přístup zvenčí je možný přes klasický zámek klíčem, číselný kód nebo otisk prstu. V případě výpadku elektrického proudu lze okna zavřít ručně.

Vodorovný řez / provoz a funkce

Svislý řez / ochrana proti pádu

Záruka 10 let
Jako výhradní autorizované zastoupení air-lux pro ČR jsme vázáni dodržením nejvyšších kvalitativních standardů při projektování, výrobě a instalaci, na základě čehož máme právo udělit nejvyšší stupeň „tovární“ garance v délce 10 let včetně zasklení. Záruční i pozáruční servis je dostupný 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

Bezrámová posuvná okna-10 let záruka