Scroll to top

Air-lux vítězí dvakrát: German design award ocenění pro klesající okna a pivotové dveře

22. listopadu 2019

Pokud jde o ocenění „German design awards 2020“, je air-lux hned dvojnásobným vítězem. Ocenění v kategorii „Excellent Product Design“ totiž získala jak klesající okna air-lux, tak pivotové dveře air-lux.

Prestižní ocenění udělované organizací German Design Council

Ocenění „German design award“ se udílí od roku 2012 a ve světě již nyní patří mezi nejuznávanější designérské a konstruktérské soutěže díky čemuž si velké míry uznání nejen v profesionálních kruzích. Jejím cílem objevovat a oceňovat inovativní a nezvyklé trendy v architektuře a designu. Pro nominanování na zisk ocenění musí produkt splňovat ty nejpřísnější kvalitativní standardy, které vyhodnocuje skupina odborníků. Samotné ceny se pak udělují v kategoriích „Excellent Product Design“, „Excellent Communications Design“ a „Excellent Architecture“.

Naše vítězné produkty

Jak klesající okna air-lux, tak pivotové dveře air-lux, nabízejí unikátní způsob otevírání za využití patentované systému pneumatického těsnění. Díky klesajícím oknům tak v podlaze beze stopy mizí celá průčelí a prostor se tak otevírá v celé své šíři bez jakýchkoliv omezení- tak jak to kdysi představil Mies van der Rohe a my jeho myšlenku pouze oživili za použití těch nejmodernějších technologií a materiálů. Jsme rádi, že se tento výrobek dočkal svého prvního ocenění a to tím spíš, že se jedná o cenu takto uznávanou. Pivotové dveře air-lux s centricky nebo excentricky umístěním bodem otáčením pak řadu cen vyhrály, jelikož na dnešním trhu představují jediné technické řešení, jak tento působivý způsob otevírání použít například i v našich klimatických podmínkách.

Kontaktujte nás, pokud máte k vítězným produktům jakékoliv dotazy. 

 

Související příspěvky